Fesitvalul Inimilor 2023

Am început pregătirile pentru următorul festival. 

Program

Programul Festivalului Inimilor este următorul:

Miercuri, 6 iulie, de la ora 19:30, prezintă: Felicia Stoian și Florin Mihoc

  • Ansamblul „Ghiocelul”, Giroc
  • Ansamblul Profesionist „Banatul”, Timișoara
  • Ansamblul Profesionist „Cindrelul-Junii Sibiului”, Sibiu
  • Ansamblul „Timișul”, Timișoara

Joi, 7 iulie, prezintă: Roxana Morun și Florin Mihoc

  • 18.30 Parada portului popular pe traseul Piața Libertății – Operă – Catedrală – Parcul Rozelor
  • 19.30 Ceremonia de deschidere a festivalului

Spectacol susținut de:

  • Ansamblul „Timișul”, Timișoara
  • Ansamblul „Armenișana”, Armeniș
  • Ansamblul „Cununa Timișului”, Ghiroda
  • Ansamblurile reunite de dansuri șvăbești „Hatzfelder Pipatsche/Jimbolia, Billeder Heiderose/Biled, Groβ Jetscha/Iecea Mare, Banater Musikanten, Timișoara”
  • Ansamblul „Aranira”, Italia
  • Ansamblul „Hasad”, Turcia
  • Ansamblul „Ivan Goran Kovačić”, Croația
  • Ansamblul „Bihorul”, Oradea
  • Ansamblul „Vila”, Serbia
  • Ansamblul „Siemianowice”, Polonia
  • Ansamblul „Zekartan”, Georgia
  • Ansamblul Profesionist „Maria Tănase”, Craiova

Vineri, 8 iulie, ora 19:30, prezintă: Doriana Talpeș și Florin Mihoc

  • Ansamblul „Lugojana”, Lugoj
  • Ansamblul „Sveti Sava”, Sânnicolau Mare
  • Ansamblul „Zestrea Gugulanilor”, Caransebeș
  • Ansamblul Group of Kastoria „Myisis”, Grecia
  • Ansamblul „Mladost”, Timișoara
  • Ansamblul „Doina Timișului”, Timișoara
  • Ansamblul Profesionist „Trakia”, Bulgaria
  • Ansamblul „Vila”, Serbia
  • Ansamblul „Hasad”, Turcia
  • Ansamblul „Siemianowice”, Polonia
  • Ansamblul „Grupo Folklorico Alianza”, Mexic
  • Ansamblul „Ivan Goran Kovačić”, Croația
  • Ansamblul „Perύ ritmos y costumbres ”, Peru
  • Ansamblul Profesionist „Mureșul”, Târgu Mureș

Sâmbătă, 9 iulie, ora 19:30, prezintă: Daniela Băcilă și Florin Mihoc

  • Ansamblul Group of Kastoria „Myisis”, Grecia
  • Ansamblul „Eszterlanc”, Timișoara
  • Ansamblul „Siemianowice”, Polonia
  • Ansamblul Profesionist „Trakia”, Bulgaria
  • Ansamblul „Grupo Folklorico Alianza”, Mexic
  • Ansamblul „Aranira”, Italia
  • Ansamblul „Hasad”, Turcia
  • Ansamblul „Ivan Goran Kovačić”, Croația
  • Ansamblul „Zekartan”, Georgia
  • Ansamblul „Perύ ritmos y costumbres”, Peru
  • Ansamblul Profesionist „Kolo”, Serbia

Duminică, 10 iulie, ora 19,30, prezintă: Tania Stavilă Țunaș și Florin Mihoc

  • Ansamblurile reunite de dansuri șvăbești „Hatzfelder Pipatsche/Jimbolia, Billeder Heiderose/Biled, Groβ Jetscha/Iecea Mare, Banater Musikanten/Timișoara”
  • Ansamblul „Pusta Banatului”
  • Ansamblul „Aranira”, Italia
  • Școala de dans „Marius și Maria Ursu”, Timișoara
  • Ansamblul „Bokreta”, Timișoara
  • Ansamblul Group of Kastoria „Myisis”, Grecia
  • Ansamblul „Hasad”, Turcia
  • Ansamblul „Vila”, Serbia
  • Ansamblul „Perύ ritmos y costumbres ”, Peru
  • Ansamblul „Siemianowice”, Polonia
  • Ansamblul Profesionist „Trakia”, Bulgaria
  • Ansamblul „Zekartan”, Georgia
  • Ansamblul „Grupo Folklorico Alianza”, Mexic